Pierwsze wzmianki o Tarnowskim Młynie pochodzą z XVIII wieku, kiedy tu powstał pierwszy młyn, o którego przeznaczeniu brak informacji - czy w nim mielono zboże czy masę papierniczą. Rozpoczęcie budowy fabryki datuje się na 1914 rok, kiedy to ustawiono turbinę wodną typu Fracis i wybudowano zaporę wodną na Gwdzie.
Pierwszy właściciel fabryki, Otto Kuhnemanus, w 1918 roku uruchomił produkcję ścieru drzewnego oraz maszynę do produkcji tektury brązowej ze ścieru drzewnego z domieszką makulatury. W roku 1920 ruszyła produkcja na skalę przemysłową, która trwała do 1945 roku. W lutym 1945 roku podczas wyzwalania tych terenów przez Wojsko Polskie, fabryka w wyniku działań wojennych została spalona.
Po odbudowie, do 1955 roku fabryka funkcjonowała pod nazwą Poznańskie Zakłady Papiernicze a od 1956 do 1989 Fabryka Tektury P.P. w Tarnówce. W wyniku braku zamówień w latach 1989-1992 fabryka znalazła się w stanie upadłości. W styczniu 1992 roku nowy inwestor uruchomił zakład, wybudował nową halę produkcyjną na dwie linie technologiczne oraz uruchomił oczyszczalnię ścieków. W 2003 roku fabryka znalazła się ponownie w stanie upadłości. W 2005 roku nowy właściciel - Spółka Warkom - podniósł jakość produkowanej tektury i zmodernizował zakład, co umożliwiło powiększenie asortymentu o tektury barwione. Pod koniec 2005 roku Spółka Warkom została połączona ze Spółką Warter, producentem wyrobów petrochemicznych.