Wizerunek anioła pojawił się tu wraz z przybyciem do wsi w 1892 r. ks. Bronisława Markiewicza i założenia przez niego Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Rzeźby św. Michała Archanioła znajdują się: na fasadzie sanktuarium, w kaplicy, przed domem Zgromadzenia Sióstr Michalitek oraz przed wjazdem na teren sanktuarium. Motyw anioła wybrano również do wizerunkowej promocji Miejsca Piastowego.
Jest to pierwsza w Polsce wioska, która wzorem Wrocławia (wrocławskie krasnoludki) czy Gdańska ( figurki lwa Heweliona) sięgnęła po taki pomysł. Aniołki mają pojawiać się w ciekawych miejscach. Wykonane będą wg projektu Grzegorza Tomkiewicza, absolwenta krakowskiej ASP. Wszystkie aniołki wykonane będą z brązu a ich wysokość ma wynosić około 40 cm. W planach jest gra terenowa "Śladami aniołów".
Pierwszy aniołek nazwany Gabrysiem pojawił się 1.06.2016 r. na schodach Zespołu Szkół. Aniołek wyposażony jest w tornister i literkę "A". Druga figurka aniołka malarza z paletą i pędzlem znajduje się pomiędzy urzędem gminy a kościołem pw. NNMP. Dlaczego malarz, a nie urzędnik? Otóż w budynku tym w latach 1982 – 1992 funkcjonowało Liceum Sztuk Plastycznych. Trzeci aniołek podróżnik w okularach i torbą podróżną spogląda na pomnik 650-lecia Miejsca Piastowego. Dwa kolejne ustawione są przy pomniku upamiętniającym 125 rocznicę powstania OSP i 120 rocznicę powstania Orkiesty Detej. Aniołki stoja na kamiennych podstawach. Jeden to strażak z wężem strażackim na ramieniu i sikawką w ręach, a drugi to muzyk dmiący w trąbę.
Kolejne aniołki mają znajdować się: na Winnej Górze, skąd rozpościera się piękna panorama na wioskę i okolice oraz przy rondzie, gdzie krzyżują się trasa w Bieszczady i droga do Barwinka, będzie łapał „stopa do nieba”.