Dwór w Krasnymstawie, zwany Starościńskim, jest jedynym zachowanym na terenie dawnego województwa chełmskiego drewnianym dworem o konstrukcji wieńcowej i cechach klasycystycznych.
Jest pozostałością dużego założenia dworsko – parkowego i folwarcznego z lat osiemdziesiątych XVIII wieku. Był to wówczas duży zespół z dworem, licznymi budynkami gospodarczymi, browarem i gorzelnią, należący do starostów krasnostawskich. Obecny dwór pochodzi z I połowy XIX wieku i należał do rodziny Kickich, a w okresie zaborów, do carskiego generała Fryderyksa.
W czasie pierwszej wojny światowej większość folwarku spłonęła, pozostał tylko dwór i spichlerz, i do czasów parcelacji w 1944 roku gospodarowała tu rodzina Radomyskich. Po II wojnie światowej obiekt był użytkowany przez różne instytucje, aż w roku 1996, z uwagi na zły stan techniczny został wyłączony z użytkowania.
W roku 2015 zrealizowano projekt: „Rewitalizacja starościńskiego zespołu dworsko-folwarcznego wraz z historycznym parkiem w Krasnymstawie” i dawne założenie dworskie o klimacie rodem z „Pana Tadeusza” przekazano mieszkańcom Krasnegostawu.