Kompozycja rzeźbiarska przedstawiająca Bożą Mękę stoi przy kamiennym murze, otaczającym cmentarz przykościelny i kościół pw. św. Bartłomieja. Na tylnej ścianie cokołu wyryty jest napis, z którego wynika, ze grupa figuralna wzniesiona została w 1867 r. przez Franza Bacha i Geft M. Buscha z Konradowa.
Postument posadowiony jest na kilkustopniowej podstawie zwieńczonej cokołem, którego rozbudowany gzyms podparty jest przez dwie kolumny. W płycinie środkowej części podstawy wyryta jest inskrypcja w języku niemieckim.
Cokół posiada podłużną wnękę zakończoną ostrym łukiem. We wnęce płaskorzeźba świętego Franciszka Ksawerego, a poniżej, w ozdobnej płycinie, nieczytelna inskrypcja. Na gzymsie cokołu umieszczona była kompozycja rzeźbiarska przedstawiająca Bożą Mękę. Niestety kompozycja jest w znacznym stopniu uszkodzona. Brakuje krzyża z figurą ukrzyżowanego Chrystusa oraz figury św. Jana Ewangelisty.
Na cokole pozostała klęcząca postać przedstawiająca św. Marię Magdalenę, a obok stoi Matka Boska Bolesna. Rzeźba MB pozbawiona jest głowy.