Stojąca na tyłach parafialnego kościoła niewielka modrzewiowa świątynia zbudowana została staraniem Kapituły Łowickiej w latach 1760-61. Nadano jej wezwanie św. Michała Archanioła oraz przekazano z łowickiej kolegiaty ołtarz św. Rocha jako głównego patrona. Poświęcenia kościółka dokonał nie byle kto, bo ksiądz Władysław Łubieński, arcybiskup gnieźnieński i prymas Polski.
Budowla ma konstrukcję zrębową, jest oszalowana i orientowana. Powstała na planie prostokąta, nakryta dachem dwuspadowym z sygnaturką oraz chorągiewką z datą zakończenia budowy i konsekracji. We wnętrzu oprócz wspomnianego ołtarza głównego, zabytkowych obrazów i rzeźb, znajduje się również ciekawa kolekcja feretronów. Jeden z nich jest absolutnie wyjątkowy – przedstawia Trójcę Świętą jako głowę o trzech twarzach. O ile wizerunki takie były tolerowane w średniowieczu, to w czasach nowożytnych uznano je za bluźniercze. Trójtwarzowe przedstawienia postaci - jako „monstrum” - objęte zostały formalnym zakazem w papieskich bullach Urbana VIII (1628 r.) i Benedykta XIV (1745). Protestanci określali takie wizerunki mianem „katolickiego Cerbera”.
Feretron z Boczek powstał w roku 1768 (na jego podstawie zachował się zapis „Fondator Bartlomi Rzesny 1768"). To prawdopodobnie jedyne tego typu dzieło w Polsce, rzadkość także w skali światowej. Koniecznie trzeba je zobaczyć!
We wnętrzu kościółka znajduje się też ruchoma szopka skonstruowana przez p. Juliana Brzozowskiego, autora wielu podobnych eksponatów, jakie można (i warto) obejrzeć w Muzeum Ludowym Rodziny Brzozowskich w pobliskim Sromowie.