Plac religijno-turystyczny św. Jana Pawła II usytuowany jest na Równi poniżej kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Projekt placu został opracowany przez ks. Krzysztofa Czecha, Macieja Kisielewskiego oraz Piotra Radzikowskiego. Prace przy jego realizacji trwały przez sześć lat.
Na ogrodzonym placu największym obiektem jest ołtarz polowy pełniący również funkcję sceny koncertowej oraz altana - miejsce biesiadowania dla około 100/120 osób. Wokół placu wzniesiono sześć kapliczek. Wysokie kapliczki wykonane zostały z kamienia, w ścianach frontowych posiadają jedną lub dwie przeszklone wnęki i nakryte są dwuspadowymi daszkami zwieńczonymi krzyżami.
Każda kapliczka poświęcona jest oddzielnemu wydarzeniu religijnemu i tak: kapliczka nr 1 „Góra Synaj” - Bóg przekazuje ludzkości dwie kamienne tablice z Dekalogiem, kapliczka nr 2 „Góra Niebo” - Mojżesz patrzy z niej na Ziemię Obiecaną ale nie może wejść z powodu niewierności, kapliczka nr 3 „Góra Błogosławieństw” - Chrystus w kazaniu na górze podaje osiem błogosławieństw, czyli szlak ku szczęściu, kapliczka nr 4 „Góra Tabor” - przemienienie Jezusa, kapliczka nr 5 „Góra Oliwna” - modlitwa Syna Bożego i przyjęcie kielicha cierpienia dla zbawienia ludzi i kapliczka nr 6 „Góra Golgota” - śmierć Chrystusa na krzyżu.
Z poziomu kościoła na teren placu prowadzi kamienna ścieżka, przy której znajduje się rzeźba przedstawiająca św. Jana Pawła II wykonana przez artystę Dominika Kotarbę. Jan Paweł II przedstawiony jest jako wędrowiec, który przysiadł sobie w czasie górskiej wędrówki na kamieniu, aby odpocząć i popatrzeć na góry. Niżej wykonana jest sztuczna grota z figurą Matki Bożej.
Plac poprzecinany jest ścieżkami, zainstalowanymi ławkami, oświetlony i ozdobiony drzewkami i krzewami. Jest to niewątpliwie miejsce wypoczynku, modlitwy i zadumy.