Bogomice były miejscowością o średniowiecznym rodowodzie. Pierwsza pisemna wzmianka o wsi pochodzi z „Księgi uposażeń biskupstwa wrocławskiego”, pojawiła się w roku 1295. Dziś miejscowość nie istnieje, podobnie jak leżący po tej samej stronie Odry Rapocin i ulokowany na jej przeciwległym brzegu Wróblin Głogowski czy Biechów. W związku z degradacją środowiska spowodowaną działaniem Huty Miedzi Głogów zostały one wysiedlone a domy zburzone.
Pamiątką po Bogomicach jest przydrożny krzyż z 1854 r. (odrestaurowany w roku 2007). Na tablicy inskrypcyjnej czytamy, że wystawiono go tu na pamiątkę wielkiej powodzi z 1854 r. Stanął między dwoma lipami na polu fundatora, Fryderyka von Jagwitz, dokładnie w miejscu, gdzie zatrzymała się wielka woda. Dziś pozostało tylko jedno drzewo, drugie – jeszcze przed wojną – zniszczyło uderzenie pioruna.
Friedrich von Jagwitz (1819-1891) był właścicielem majątku w Bogomicach, tutaj też mieszkał w nieistniejącym dziś dworze. W latach 1868-81 pełnił funkcję starosty głogowskiego. Po doświadczeniach powodziowych z 1854 r. był też inicjatorem utworzenia Związku Wałowego. Wybudowany wówczas w rejonie Bogomic nowy wał ochronny rzeki Odry wytrzymał napór wody w czasie wielkiej powodzi w r. 1997.