Kapliczka stoi w centrum wsi. Wzniesiona została na przełomie XVIII i XIX wieku. Zbudowana jest na planie prostokąta, murowana z kamienia, otynkowana i nakryta dwuspadowym dachem krytym gontem. Obiekt nie posiada okien. Od frontu znajduje się półokrągło zamknięty otwór drzwiowy, w którym zamocowane są drewniane drzwi z drewnianą kratą ich górnej części. Nad drzwiami prosty gzyms, nad którym wykonana jest prostokąta wnęka. Wnęka jest pusta,ale w przeszłości prawdopodobnie znajdował się tam obraz.
Wewnątrz centralne miejsce zajmuje ludowa, drewniana figura Matki Boskiej. Zaznaczyć należy, że tylko górna część figury jest rzeźbiona, niżej jest stelaż z deski zakończony na dole stopami. Postać Matki Boskiej od samego początku ubrana jest w suknię wykonaną z tkaniny. Postać MB stoi na podstawie, w której widoczne są prostokątne otwory, które wskazują, że była ona noszona podczas procesji.
Wg legendy kapliczka wzniesiona została w miejscu, w którym na przełomie XVIII i XIX wieku objawiała się Matka Boska. Figurę MB z kapliczki w późniejszym czasie usiłowano umieścić przy królewskiej studni, która obecnie po zmianie granic znajduje się na terenie Słowacji. Jednak rzeźba dwukrotnie wróciła do kapliczki i tak już została na stałe.