Cmentarz został zaprojektowany przez Hansa Mayra. Ma kształt zbliżony do prostokąta o powierzchni ok. 400 m2 i otoczony jest kamiennym murem. Na cmentarzu spoczywa 83 żołnierzy z 28 Pułku Piechoty armii austro-węgierskiej, w większości narodowości czeskiej, pochowanych w 7 mogiłach zbiorowych i i 2 pojedynczych. Wszyscy pochowani tu żołnierze są zidentyfikowani z imienia i nazwiska. Zginęli oni w bitwie stoczonej 2 maja 1915 r.
W centralnej części cmentarza znajduje się drewniany krzyż zamocowany na kamiennym podeście. Mogiły oznaczone są żeliwnymi krzyżami na betonowych postumentach, do których przymocowane są tabliczki z nazwiskami poległych. Cmentarz został wyremontowany w październiku 2017 r. Postawiono wtedy nowy drewniany krzyż, wymieniono drewniane ogrodzenie oraz wycięto drzewa.
Ciekawostką są zachowane słupki wytyczające granicę działki z wyrytymi literami HV - Heeres Vermessung czyli geodezja wojskowa.
Drugą ciekawostką jest mogiła Jozefa Prochazki, na której jego rodzina postawiła nagrobek ze zdjęciem poległego. Krzyż z nagrobka nakryty jest mosiężną czapką armii austrowęgierskiej.
Przed wejściem na cmentarz ustawiona jest tablica pamiątkowa błędnie informująca, że jest to cmentarz nr 68. W rzeczywistości cmentarz nr 68 jest zlokalizowany 400 m na zachód, po drugiej stronie drogi prowadzącej z Gorlic do przejścia granicznego w Koniecznej. Błąd powstał w jednym z materiałów źródłowych – albumie Brocha i Hauptmana, w którym numeracja na załączonej mapce jest niezgodna z opisami obu cmentarzy.