Od pierwszej dekady XX w. rozpoczął na Bałutach działalność zakład Gutgolda Wolfa. W jego kilku wydziałach pracowało 200 osób. Fabryka mieściła się przy ówczesnej ulicy Borysza (obecnie ul. Piekarska 27/29), obowiązki dyrektora pełnił Fajwel Berman. Około 1914 r. firma osiąga wartość produkcji w wysokości 182 tys rubli.
Nie było to jedyne przedsiębiorstwo korzystające z tej posesji. W latach międzywojennych funkcjonowały tu m.in. Apretura F. Borenstein i S-ka z o. o. (przejęta przez państwo w 1948 r.), Boryszowska Apretura i Drukarnia dzierżawiona przez M. A. Sztern i S-ka (120 robotników), Ussner i Radke - Farbiarnia i Bielnik czy zakład Joachim Zylberszpic S-ka z o. o. (od 1921 r.) zajmujący w pomieszczeniach fabrycznych oddziały apretury, blicharni, farbiarni i drukarni. Trudnili się wykończeniem, blichowaniem ( czynność moczenia przy bieleniu tkanin) drukowaniem i farbowaniem wyrobów bawełnianych i sprzedażą.
Po 1945 r. zostały tu uruchomione Państwowe Zakłady Uszczelnień i Wyrobów Azbestowych "POLONIT". Obecnie teren zajmują firmy prywatne.