Historia wsi Kliczewo Małe sięga XVI i XVII w. kiedy to właścicielem były rodziny Kliczewskich i Zielińskich, a od 1698 r. majątek przeszedł w ręce rodu Szydłowskich, następnie został przejęty w 1738 r. przez ordynata Andrzeja Zamojskiego. Na początku XX w. właścicielem dóbr kliczeskich został Zygmunt Bagieński, a kolejnym był Stanisław Podczaski, który otrzymał go jako posag Heleny z Bagieńskich.
Dwór został wzniesiony pod koniec XIX w. w stylu neorenesansowej, nieregularnej willi na zlecenie rodziny Bagieńskich. Został wybudowany jako budynek murowany i otynkowany na planie o wydłużonej, nieregularnej bryle z podpiwniczeniem, parterowy z piętrowym narożnikiem z poddaszem, który został pokryty czterospadowym dachem. Elewacja budynku posiadała narożne pilastry, trójkątne szczyty, które wieńczył ryzalit skrajny w elewacji frontowej, ryzalit środkowy w elewacji ogrodowej, a niewielkie trójkątne szczyty zwieńczały także wszystkie, dwuosiowe elewacje piętrowego narożnika.
Na elewacji frontowej w części parterowej znajdowało się główne wejście, które było obudowane drewnianą sionką z laubezegową dekoracją i przykryte trójkątnym szczytem. Bogatą dekorację posiadały okna, były to: profilowane opaski, naczółki na parterze w formie gzymsów nadokiennych, które były wsparte na wolutowych konsolach, a na piętrze wysunięte wsparte na konsolach parapety, naczółki przerywane pełnym łukiem oraz dekoracje rzeźbiarskie tj: maski ludzkie, głowy lwów oraz zwisy roślinne.
Dwór we wnętrzu posiadał układ dwutraktowy z sienią na osi i schodami, które prowadziły na piętro. Po II wojnie światowej w dworze została umieszczona szkoła podstawowa. W latach 60-tych budynek przeszedł gruntowny remont, gdzie od wschodu zostały dobudowane nowe pomieszczenia, które zaburzyły pierwotną linię frontu. W 1998 r. budynek opuściła szkoła. Opustoszały budynek został zdewastowany. Obecnie dwór jest ruiną, który to czeka na lepsze czasy.