Cmentarz wojenny w Bistuszowej jest jednym z 400 cmentarzy z wojennych I wojny światowej wybudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C.K. Komendantury Wojskowej w Krakowie. Za budowę cmentarza odpowiedzialny był VI Okręg Cmentarny w Tarnowie, a jego projektantem był austriacki rzeźbiarz Heinrich Scholz.
Na liczącym ok. 262 m2 powierzchni cmentarzy znajduje się 13 grobów zbiorowych i 14 pojedynczych, w których pochowano 87 żołnierzy austrowęgierskich. Większość z nich to Węgrzy i Rumuni z 62 Pułku Piechoty, polegli podczas ofensywy gorlickiej 4-7 maja 1915 r. Teren cmentarza należał do dziedziczki tych ziem, Ewy du Laurans, która zaraz po bitwie zleciła okolicznym mieszkańcom pochowanie poległych żołnierzy w wspólnym grobie.
Po II wojnie światowej cmentarz uległ znacznemu zniszczeniu. Pomimo remontu przeprowadzonego w 1989 r. nie udało się w pełni odtworzyć jego pierwotnego kształtu. Cmentarz ma kształt nieforemnego ośmioboku. W jego środku ustawiony jest betonowy pomnik z metalowym krzyżem i datami 1914-1915. Nagrobki to charakterystyczne dla cmentarzy austrowęgierskich betonowe stele z żeliwnymi krzyżami maltańskimi przeplecionymi laurowym wieńcem. Od 2011 r. cmentarz znajduje się w ewidencji zabytków województwa małopolskiego