W niewielkiej wsi położonej w środkowej części Beskidu Niskiego można zobaczyć jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce. Ośrodek Edukacyjny i Muzeum Magurskiego Parku Narodowego mieści się w budynku o oryginalnej architekturze, dominującym nad centrum osady. Zwiedzanie rozpoczyna się od obejrzenia animowanego filmu, wyjaśniającego powstanie okolicznych gór. Potem warto zobaczyć dioramy - kolejno oświetlane fragmenty sali przedstawiają różne środowiska naturalne spotykane na obszarze parku. Wyglądają bardzo realistycznie dzięki umiejętnemu dobraniu efektów świetlnych i dźwiękowych, a jedną ze scen poprzedza "uruchomienie" prawdziwego strumienia płynącego po miniaturowym górskim zboczu. Główna sala wystawowa ma powierzchnię 300 m2 i od 4 do 9 m wysokości.
Na wzgórzu ponad muzeum znajduje się rozległy cmentarz wojskowy z czasów I wojny światowej. Atrakcją turystyczną centrum wsi jest XVIII-wieczna drewniana świątynia greckokatolicka pw. św. św. Kosmy i Damiana (dziś kościół).
Krempna leży w centrum obszaru należącego do Magurskiego Parku Narodowego. Ciekawe wycieczki warto odbyć m.in. do sąsiedniej wsi Kotań z XVIII-wieczną cerkwią otoczoną lapidarium - krzyżami i figurami przeniesionymi z najbliższej okolicy, do cerkwi w nieodległych Świątkowych Wielkiej i Małej oraz w malownicze doliny opuszczonych wsi Rostajnego i Nieznajowej. Amatorzy wędrówek powinni zdobyć pobliski szczyt Kamień (714 m n.p.m.) albo wybrać się na przechadzkę po lesie porastającym pasmo Magury Wątkowskiej (846 m n.p.m.). Otaczające wieś góry nie oferują wprawdzie zapierających dech widoków, ale za to rośnie tu prawdziwa karpacka puszcza z wiekowymi bukami, jaworami i jodłami.
Magurski Park Narodowy tel. 0-13-441-40-99