Na niewielkim wzniesieniu będącym podobno w odległych czasach średniowiecza miejscem, na którym wznosiło się miejscowe grodzisko, dziś, wśród starych drzew widoczny jest drewniany kościółek pw. Świętego Michała Archanioła. Na podstawie ostatnio przeprowadzonych badań dendrochronologicznych ustalono ostateczną datę budowy świątyni na rok 1661, mimo, iż wcześniej podawano również rok 1648.
Kościółek jest budowlą jednonawową z trójbocznie zamkniętym prezbiterium. Wykonany z belek drewnianych łączonych ze sobą na tzw. zrąb, zaś widoczną od frontu wieżę z kruchtą wykonano w konstrukcji słupowej, którą oszalowano deskami. Posiada izbicę i przekryta jest ostrosłupowym hełmem. Korpus jak i prezbiterium przekryte są dachem dwupołaciowym, pokrytym drewnianym gontem. Na kalenicy dachu korpusu świątyni osadzono wieżyczkę na sygnaturkę z latarnią przekrytą ostrosłupowym hełmem.
W dolnej części elewacji nawy i prezbiterium osadzono tzw. soboty. Niewątpliwie najbardziej ciekawą częścią świątyni jest jej wnętrze utrzymane w stylu barokowym. Na ścianach i stropach nawy, prezbiterium a także na balustradzie empory chóralnej odkryto polichromię pochodzącą z II połowy XVII i I połowy XVIII wieku.
Wyposażenie kościółka jest barokowe i późnobarokowe. Na uwagę zasługuje: ołtarz główny z obrazem patrona świątyni datowany na 1661 rok, nieco późniejsze ołtarze boczne, drewniany krucyfiks, figury świętych a także oryginalne portale wraz z drzwiami.