Visy, tygrysy i kuchnia czterech pancernych
Po przyłączeniu do miasteczka Kamienna kilku okolicznych osiedli, w 1928 r. powstało Skarżysko-Kamienna. Jedną z jego dzielnic jest Rejów. Od średniowiecza działały tu kuźnice, a od końca XVIII w. dymiły wielkie piece. Huta pracowała do 1901 r. Przy ul. Słonecznej, w pobliżu zalewu na Kamionce pozostały mury wielkiego pieca. Po drugiej stronie ulicy, w dawnym budynku administracyjnym huty istnieje Muzeum im. Orła Białego. Oprócz pamiątek po starym zakładzie zgromadzono tu bardzo bogaty zbiór militariów, drugi w Polsce po warszawskim Muzeum Wojska Polskiego.
W ekspozycji poczesne miejsce zajmują wyroby działającej w Skarżysku od 1924 r. Państwowej Fabryki Amunicji (dziś jej działalność kontynuuje firma Mesko). Zgromadzono tu egzemplarze broni stanowiące wyposażenie Wojska Polskiego sprzed II wojny światowej - doskonałe pistolety Vis, karabiny Mauser i słynne przeciwpancerne Ur 35. Do ciekawostek zalicza się unikatowy hełm polskiego czołgisty. Z okresu II wojny światowej zgromadzono pamiątki związane zarówno z Ludowym Wojskiem, jak i Armią Polską podległą rządowi emigracyjnemu.
Duża część zbiorów to armaty, pojazdy pancerne, samochody i samoloty, eksponowane na placu otaczającym budynek muzeum. Są tu myśliwskie odrzutowce i samolot transportowy Ił-14. Są niemieckie pojazdy pancerne, w tym jedyny zachowany egzemplarz niemieckiego działa szturmowego Stug-IV. Muzeum ma też lufę działa z największego czołgu II wojny światowej, niemieckiego PzKpfw VI Königstiger (Tygrys Królewski). Można tu zobaczyć znane z polskiego serialu wszechczasów (Czterej pancerni i pies) czołgi T-34 oraz kuchnię polową, która "zagrała" w filmie. Chlubą kolekcji jest najprawdziwszy okręt wojenny - polski kuter torpedowy o nazwie "Odważny".
Muzeum im. Orła Białego jest czynne przez cały rok, latem w godz. 8.00-19.00, jesienią i zimą do 16.00.