Duża Synagoga została wzniesiona w drugiej połowie XVI wieku na planie zbliżonym do kwadratu. W XVIII i XIX wieku obiekt był przebudowywany i restaurowany.
Synagoga ma charakter barokowy, jest orientowana. Od strony północno – wschodniej znajduje się sala męska, a od południowego - zachodu wzniesiono dwie kondygnacje: dolną zajmuje przedsionek, górną – babiniec. Budowla przykryta jest czterospadowym łamanym dachem. We wnętrzu zachowała się wnęka na aron ha – kodesz oraz pozostałości polichromii.
Podczas II wojny światowej Niemcy zdewastowali synagogę. W 1945 roku obiekt został przeznaczony na warsztaty spółdzielni rzemieślniczej, a po 1980 r. – opuszczony.
Mała Synagoga pochodzi z XIX wieku. Była to bożnica dodatkowa, wybudowana, aby pomieścić wszystkich wiernych na modlitwach. Po zakończeniu wojny budynek przeznaczono na magazyn, a następnie punkt skupu. Obiekt został wzniesiony na planie prostokąta, przykryty jest czterospadowym dachem. We wnętrzu zachowała się oprawa bimy i wnęka na aron ha – kodesz.
W 2005 roku synagogi zostały udostępnione do zwiedzania. Obecnie synagogi są odremontowane i otynkowane.