W dawnej Polsce w obrębie zabudowań dworskich nie mogło zabraknąć spichlerza - magazynu na płody rolne. Były to najczęściej drewniane dwu-kondygnacyjne budynki kryte gontowym czterospadowym dachem, które często obiegały ganki wsparte na słupach.
Dokładnie tak wygląda zachowany w Górznie XVIII-wieczny, a może nawet XVII-wieczny spichlerz - unikalny w skali Mazowsza relikt dawnej architektury drewnianej. W połowie wysokości jego ścian: frontowej i dwóch szczytowych, pod osłoną mocno wysuniętych połaci dachu biegnie galeria wsparta na ozdobnych słupach. Towarzyszące im zastrzały i łukowate wycięcia w belkach udają arkady. Budynek nie ma okien - niewielkim otworom w ścianach, służącym raczej do wentylacji wnętrza, nadano ozdobny, niemal barokowy kształt. Nie są przeszklone, zamiast krat tkwią w nich drewniane kołki.
Niedawno wyremontowany spichlerz znajduje się ok. 700 m na północny zachód od centrum Górzna. Jest prywatną własnością. Wstęp na teren posesji wymaga zgody jej właścicieli, którzy mieszkają nieopodal, w budynku o neogotyckim wystroju, stojącym na skraju starego parku podworskiego.