Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!
Atlasy Polska Niezwykla w naszym sklepie
Strona główna ciekawe miejsca zabytki: kościoły, klasztory, sanktuaria Kościół św. Marcina i św. Stanisława Biskupa

Rakoniewice

Kościół św. Marcina i św. Stanisława Biskupa

Barokowy kościół parafialny św. Marcina i św. Stanisława Biskupa zbudowany został w latach 1797-1805. Fundatorką świątyni była Ewa Zakrzewska - wdowa po kasztelanie santockim, dziedzicu Rakoniewic. W latach 1914-1915 kościół został przebudowany i powiększony według projektu architekta poznańskiego Rogera Sławskiego. Dobudowano prezbiterium, obie zakrystie oraz nawę poprzeczną z dwoma ołtarzami.

Wewnątrz warto zwrcić uwagę na ołtarz główny. Wykonany jest z wielokolorowego marmuru włoskiego. Umieszczony w nim obraz olejny „Wskrzeszenie Piotrowina” jest kopią obrazu z Fary Poznańskiej Szymona Czechowicza. W kościele znajdują się również Krucyfiks z XVIII w., Rzeźba Chrystusa Zmartwychwstałego o charakterze ludowym, pomalowana w 1860 roku oraz lichtarze cynowe z połowy XVIII w.

Opis uzupełnił: pablo 11-10-2014

Promocje w naszym sklepie

7,50 zł
9,45 zł

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na