Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Warszawa

Pałac Jabłonowskich

Pałac Jabłonowskich w Warszawie mieści się przy ul. Senatorskiej 16. Pałac został wbudowany w latach 1773-1785 dla Antoniego Jabłonowskiego. Projektantami byli Jakub Fontana i Domenico Merlini. W 1817 r. przekształcony został na ratusz miejski. Rozbudowany w latach 1865-69 wg projektu Rafała Krajewskiego i Józefa Orłowskiego. W 1939 r. Stefan Starzyński dowodził z tego ratusza cywilną obroną Warszawy. Budynek został spalony w 1944 r. i rozebrany w 1953 r. Odbudowany dopiero w 1997 r. pałac jest repliką ratusza z 1937 r.

Obecnie mieści się w nim kilka banków. Na dziedzińcu pałacu znajduje się symboliczny powstańczy grób Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który zginął podczas Powstania Warszawskiego 4 sierpnia 1944 r. na gruzach Pałacu Blanka.

Zaproponował: baspan2050

Promocje w naszym sklepie

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na