Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Szczecinek

Kościół Mariacki

Stojący przy ul. 3 Maja neogotycki, wzorowany na gotyku północnoniemieckim kościół, powstał w latach 1905-1908. Jego smukła wieża, wysoka na 78 m, góruje nad miastem. W świątyni znalazła się cześć wyposażenia przeniesiona ze starego kościoła św. Mikołaja - warto więc zobaczyć m.in. wapienne epitafium z 1621 r., należące do Doroty A. Westreglen, żony starosty szczecineckiego Piotra Somnitza oraz - na galeriach - sześć mosiężnych żyrandoli - pająków z 1 poł. XVII w., ufundowanych przez szczecineckich mieszczan. W prezbiterium zwracają uwagę cztery bardzo piękne, neogotyckie witraże, wykonane według projektu Ernsta Teya, z ośmioma scenami z życia Chrystusa. Ołtarz główny wykonany jest w stylu neogotyckim. W części centralnej mieści się krucyfiks, a po bokach - dwa duże, olejne obrazy: Narodziny Jezusa i Zmartwychwstanie. Na wysokim chórze znajdują się okazałe organy z 1670 piszczałkami.

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na