Ogromne, pomalowane na biało stajnie są chyba najbardziej charakterystycznymi budowlami Łącka. Do kompleksu należą także kryta ujeżdżalnia, hipodrom i muzeum powozów. Już rozmiary zabudowań wskazują, że to wyjątkowo ciekawe miejsce.
Łąckie stado ogierów zostało utworzone decyzją prezydenta Rzeczypospolitej w 1923 r. jako jedno z pierwszych w kraju. Placówka, która jest przede wszystkim ośrodkiem hodowlanym, jest szeroko znana dzięki działalności sportowej. Dżokeje w barwach klubu jeździeckiego im. 4. Pułku Strzelców Konnych zdobywają liczne laury, m.in. w konkursach skoków, ujeżdżania i powożenia zaprzęgami. W łąckiej stadninie można nie tylko podziwiać popisy jeźdźców, ale też poćwiczyć pod okiem instruktora. "Końska" atmosfera wciąga - na tych, którzy chcieliby pozostać w Łącku dłużej, choćby na weekend, czeka "biały domek".
Eklektyczny pałacyk z drugiej połowy XIX w. nawiązuje do architektury willi włoskich. Przyciąga nie tylko przytulnymi wnętrzami i pięknym położeniem nad brzegiem Jeziora Łąckiego, ale również swoją historią; w okresie międzywojennym mieściła się tu letnia rezydencja marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, a w 1939 r. kwaterował sztab generała Władysława Andersa.