Kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Porządziu nie przypomina swoją formą innych świątyń Mazowsza. Chociaż wzniesiony ze starych desek - do budowy wykorzystano materiał z XVIII-wiecznego, bardzo zniszczonego, kościoła z Dzierżenina nad Narwią - w duchu i stylu jest dużo młodszy.
Stefan Szyller, znakomity architekt, znany m.in. z przebudowy katedry płockiej, w latach 1928-1930 wzniósł w Porządziu świątynię nawiązującą stylem do budowli z Podhala. W 1954 r. kościół rozbudowano. Otoczony pierścieniem drzew, wyróżnia się stromym dachem i masywną, czworoboczną wieżą. We wnętrzu warto zobaczyć drewniany ołtarz z obrazem przedstawiającym Matkę Boską z Dzieciątkiem.
Obok świątyni stoi drewniana kaplica z 1926 r.
Kamienny pomnik upamiętnia ofiary II wojny światowej, m.in. żołnierzy Armii Krajowej i mieszkańców okolicy poległych w akcjach prowadzonych na terenie Puszczy Białej.
Porządzie to ciekawe miejsce również z innego powodu. We wsi zachowało się wiele interesujących przykładów ludowej architektury. Typowe chaty z okolic Puszczy Białej są drewniane. Ich dwuspadowe dachy mają szczyty zakończone skrzyżowanymi deskami wiatrowymi. Deski te, podobnie jak zwieńczenia okien i ganki, są bogato zdobione drewnianą snycerką. Taki sposób zdobienia domów upowszechnił się dopiero po I wojnie światowej i jest odbiciem ogólnoświatowej mody panującej na przełomie XIX i XX w. w budownictwie letniskowym oraz uzdrowiskowym. Nową modę przynieśli w okolice Puszczy Białej wędrowni rzemieślnicy, którzy pomagali w odbudowie domostw po wojennych zniszczeniach. Najwięcej drewnianych chałup zachowało się w południowej części Porządzia, nazywanej Starą Wsią.