Park Miejski Różanka od niedawna, bo od 2007 r. stał się oczkiem w głowie wielu szczecinian, gdy po kilkudziesięciu latach przywrócono go do dawnej świetności, zachowując oryginalny rozkład alejek i rabat. Z każdym rokiem to atrakcyjne miejsce wzbogaca się o wiele nowych odmian róż, odtworzono fontannę "Ptasia studnia", która jest jedną z atrakcji ogrodu - wykonano ją z klinkieru i marmuru na postawie zdjęć i rycin, na wzór budowli przedwojennej. Planuje się również wybudowanie kawiarni "Różanka". Zadbano również o egzotyczne drzewa i krzewy, które zostały posadzone podczas zakładaniu ogrodu. Rosną tu m.in. kasztanowiec gładki, korkowiec amurski, jabłonie, wiśnie, grab amerykański, klon oraz świerk serbski.
Rosarium parkowe założono w 1928 roku z okazji odbywającej się w Szczecinie wystawy ogrodniczej. Wytyczono alejki, ścieżki spacerowe i rabaty z różami. Teren obsadzono wieloma odmianami róż (mogło tu rosnąć nawet 10 tysięcy tych kwiatów). Na terenie ogrodu stała fontanna zwana "Ptasią studnią" autorstwa Kurta Scherdtfegera.
Wojnę Różanka przetrwała w dobrym stanie i do lat siedemdziesiątych stanowiła atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu wielu szczecinian - stały tam ławeczki oraz czynna była kawiarnia "Różanka". Niestety pod koniec lat siedemdziesiątych, z powodu braku funduszy na jej utrzymanie Różanka przestała istnieć, zamknięto kawiarnię, zniknęły rabaty z różami, zatarły się ścieżki spacerowe.
W 1983 teren został przekazany Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i dopiero w roku 2005 powrócił do miasta. Koncepcję odbudowy ogrodu opracowało Studio Architektury Krajobrazu M. Haas-Nogal.