"Na pierwszy rzut oka wydaje się, jakby to była mała sadzawka, zajmująca nieco więcej przestrzeni, jak sążeń kwadratowy, ale spokojność tej jak łza przeźroczystej wody jest tylko pozorną. Trudno znaleźć źródła bardziej poruszonego, z niezmierną wartkością płyną z niego dwa strumienie wprost przeciwne strony" - tak o Lodowym Źródle pisał w 1849 roku geolog i kartograf, Ludwik Zejszner.
To krasowe wywierzysko położone jest na wysokości około 975 m n.p.m.; aby do niego dotrzeć, należy przejść kładką ponad Potokiem Kościeliskim w miejscu, gdzie rozpoczyna się czarny szlak do Jaskini Mroźnej. Idąc parę metrów tą ścieżką, po prawej stronie zobaczymy niedawno wybudowany taras widokowy, z którego można podziwiać kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni wypływu źródła. Woda ma tu temperaturę 4,3 stopnia Celsjusza i spływa trzema odnogami w trzech różnych kierunkach, po czym wpada do Potoku Kościeliskiego.
Miłośników historii Tatr zainteresuje fakt, że w 1875 roku Towarzystwo Tatrzańskie postawiło tu altanę im. Seweryna Goszczyńskiego, którą w 1892 roku przeniesiono w pobliże Krzyża Pola. Stąd też Lodowe Źródło było niegdyś nazywane Zdrojem Goszczyńskiego.