Znajdujący się przy ul. Piotrkowskiej 96 okazały budynek to dawna siedziba łódzkiego oddziału firmy "Siemens i Halske" kierowanego przez Antoniego Stamirowskiego. Nim jednak wybudowano gmach w tym miejscu pierwotnie znajdowała się Fabryka Tasiemek Jedwabnych Samuela Czamańskiego (był on prekursorem łódzkiego przemysłu jedwabniczego.
Początek istnienia jego firmy to rok 1861. Działkę pod budowę fabryki przy ul. Piotrkowskiej kupił w roku 1874). Po śmierci w 1910 r. Czamańskiego, jego syn Natan sprzedał rok później część nieruchomości Towarzystwu Zakładów Elektrotechnicznych "Simens i Halske", które to wzniosło swój reprezentacyjny budynek. Przypuszcza się, że plany budowlane mogły powstać w Niemczech. Świadczyć o tym może okres budowy (I wojna światowa) jak i użyte materiały - gmach posiada betonową, ogniotrwałą konstrukcję.
Przez kolejne lata budynek zmieniał właścicieli. W latach 1923-1938 był własnością Banku Handlowo-Przemysłowego. Następnie w latach 1938-1939 był siedzibą Spółki Akcyjnej Hiszberg i Birnbaum. Źródła podają również jako właściciela Abrahama Dwormana. Po zakończeniu II wojny światowej w gmachu umieszczono redakcję Dziennika Łódzkiego, Expressu Ilustrowanego i innych czasopism. Budynek jest obecnie własnością prywatną i jest wpisany do rejestru zabytków.
Z historii:
Pod tym adresem tj. ul. Piotrkowska 96 znajdowały się również: administracja Tkalni Wyrobów Wełnianych i Płóciennych Kalmana Kaszuba i Leona Kryłowieckiego. Zarząd Fabryki Wyrobów Włókienniczych Mandeltort Henryk i Spółka. Łódzkie Wąskotorowe Koleje Dojazdowe - Spółka Akcyjna założona w 1901 r. Towarzystwo Drogi Żelaznej Piotrków - Sulejów - Spółka Akcyjna założona w 1904 r. W podwórzu kamienicy znajdowała się niewielka tkalnia płócien i popeliny, której właścicielem był Aron Orkisz (rok zał. 1920).