Gąsiorowo to niewielka miejscowość położona ok. 15 km na zachód od Pułtuska. Drewniany kościół filialny pw. św. Mikołaja, do 1847 r. był kościołem parafialnym i nosił wezwanie św. Jana Chrzciciela. Wzniesiony i konsekrowany w 1792 r. z fundacji Krzysztofa Hilarego Szembeka, biskupa płockiego. Uszkodzony w 1945 r. wyremontowany został ok. roku 1950.
Orientowany, konstrukcji zrębowej, zewnątrz oszalowany. Korpus na planie zbliżonym do kwadratu, prezbiterium węższe, zamknięte ścianą prostą. Do prezbiterium od północy dobudowana zakrystia, od południa składzik. Fasada z ryzalitami w formie niskich wież – w podstawie północnej wydzielony składzik, w południowej kruchta boczna, między nimi kruchta główna. Wnętrze trójnawowe, rozdzielone dwoma parami słupów, przekryte wspólnym stropem płaskim. Nad nawą i prezbiterium wspólny dach czterospadowy. Nad zakrystią, składzikiem i kruchtą główną daszki pulpitowe. Wszystkie bite gontem. Na kalenicy ośmioboczna wieżyczka na sygnaturkę, obita blachą z cebulastym hełmem zwieńczonym krzyżem.
Zabytkowe wyposażenie świątyni pochodzi z XVIII w.: obraz św. Mikołaja w ołtarzu głównym, ambona i chrzcielnica. Przed kościołem, wzniesiona w XIX w., drewniana dzwonnica, konstrukcji słupowej wzmocnionej ryglami i zastrzałami, zewnątrz oszalowana z olistwowaniem. Jednokondygnacyjna, na rzucie kwadratu o boku 4 m. U góry z każdej strony wycięte po dwa otwory dzwonowe o kształcie stojącego prostokąta ze ściętymi narożami. Pokryta jest namiotowym dachem, bity gontem, zwieńczonym drewnianą sterczyną. Na terenie przykościelnym kilka nagrobków - pozostałości cmentarza grzebalnego.