Dostepna również w Get it on Google Play
Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz!

Lublin

Ogród Botaniczny UMCS

Ogród Botaniczny w Lublinie złożono w 1965 r. Dziś ekspozycje zajmują powierzchnię 25 ha. Ogród położony jest w dolinie rzeki Czechówki i obejmuje jej fragment oraz przylegające od strony zachodniej zbocze i część płaskowyżu. Na terenie ogrodu wydzielono następujące działy roślinne: Arboretum (pow. 6 ha), Alpinarium, Rośliny Cebulowe, Rośliny Ozdobne "Pałacówka", Rośliny Użytkowe, Rośliny Wodne, Szklarnie, Flora Polski, Rośliny Azji, Rośliny Płd. i Płd.-Wsch. Europy, Rosarium i kolekcje roślinne. Wyjątkowy urok tego miejsca i atrakcje znajdujące się w jego granicach z pewnością zasługują na poznanie. Polecam!

Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie
ul. Sławinkowska 3,
tel. 81 743 49 00
www.garden.umcs.lublin.pl

Zaproponował: maria19503110

Miejsca w okolicy

Copyright © 2007 Polska Niezwykła
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość serwisu nie może być reprodukowana ani przetwarzana w sposób elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny i inny. Nie może być użyta do innej publikacji oraz przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody Administratora serwisu.
Znajdź nas na