Park Miejski w Słupcy został założony w 1867 r. dla uczczenia powołania powiatu słupeckiego. Zieleniec utworzono pomiędzy ulicami Warszawską, Koszucką i Parkową.
Park od samego początku stał się ulubionym przez słupczan miejscem spotkań, zabaw, pikników, festynów oraz plenerowych koncertów. Na terenie parku miały miejsce również ważne wydarzenia narodowościowe. Tak było m.in. w 1907 r. w czasie strajków szkolnych. Uczniowie szkoły podstawowej, która funkcjonowała wówczas przy ulicy Warszawskiej, utopili w pobliskim stawku symbol carskiego zaborcy - dwugłowego orła. Innym epizodem była koronacja głowy Chrystusa na krzyżu stojącym na skraju parku w rocznicę powstania styczniowego w 1916 r. Wcześniej, w 1912 r., korona została zdjęta z głowy Jezusa przez carskiego jeźdźca i wrzucona do stawu. Koronę wyłowił z wody i do 1916 r. przechował jeden z mieszkańców miasta.
Dziś park przechodzi rewitalizację, a władze miasta starają się o wpisanie go do rejestru zabytków. Na skraju parku od strony ulicy Koszuckiej zwracają uwagę rzeźby kobiet, będące jednocześnie oryginalnymi kwietnikami, oraz grupa głazów upamiętniająca założenie zieleńca.