Jednym z niewątpliwych miejsc z "klimatem" Warszawy jest położony na Pradze Północ Bazar Różyckiego.
Historia bazaru sięga XIX w., gdy Praga przeżywała rozkwit handlu. Około 1901 r. praski aptekarz i społecznik Julian Józef Różycki wykupił kilka działek znajdujących się przy ulicach Targowej, Brzeskiej i Ząbkowickiej. Wraz z żydowskim przedsiębiorcą Manasem Rybą utworzył tutaj targowisko mające być głównym ośrodkiem handlu na Pradze. Duży plac ogrodzono kutym płotem, a wewnątrz ustawiono siedem zadaszonych wiat ze stanowiskami handlowymi. Z czasem kupcy zaczęli ustawiać tutaj własne małe sklepiki i kioski.
Kupcy handlujący na bazarze aktywnie uczestniczyli w pomocy mieszkańcom Warszawy. Wspomagali m.in. Szpital Ujazdowski w 1939 r. oraz poprzez PCK więźniów Pawiaka.
Po II wojnie światowej - pomimo utrudnień ze strony komunistycznych władz - bazar doskonale się rozwijał. Można tu było kupić towary, o które trudno było w państwowych sklepach. Koniec rozkwitu bazaru nastał w latach 90. po zmianie ustroju oraz w momencie powstania wielkiego targowiska na Stadionie Dziesięciolecia.
Obecnie bazar nadal działa i jest swoistym reliktem historii Warszawy. Handlujący tutaj kupcy walczą o wpisanie go do rejestru zabytków oraz o rewitalizację niezwykłego założenia.
W 2003 r. na murze przy wejściu zawisła pamiątkowa tablica ufundowana przez Stowarzyszenie Kupców Warszawskich Bazaru Różyckiego.