Na wysokiej skarpie nieopodal rzeki Osobłogi stoi zbudowany z czerwonej cegły neogotycki kościół Nawiedzenia NMP.
W miejscu tym w przeszłości znajdowały się dwa kościoły. Pierwszy, drewniany z XIII w., został zniszczony przez pożar. Na jego miejscu w XV w. zbudowano murowany kościół. Przełom XVIII i XIX w. charakteryzuje się znacznym wzrostem liczby parafian i świątynia staje się za mała, ponadto nieremontowana znajduje się w złym stanie technicznym. W związku z tym w 1887 r. kościół został rozebrany i przystąpiono do budowy trzeciego z kolei kościoła. Budowa trwała niespełna dwa lata.
Wyposażenie kościoła to przede wszystkim trzy drewniane neogotyckie ołtarze: ołtarz główny z obrazem Nawiedzenia NMP i figurami św. św. Floriana i Urbana oraz boczne - pierwszy z figurami Matki Boskiej Bolesnej, św. Marii Magdaleny i św. Jana Apostoła oraz drugi z figurami św. św. Franciszka i Józefa oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ponadto w świątyni mieści się kilka obrazów przedstawiających między innymi św. Annę, św. Barbarę czy św. Jana Nepomucena. Świątynia wyposażona została również w trzy dzwony, największy z nich to św. Urban o wadze 440 kg oraz mniejsze św. Floriana o wadze 258 kg i św. Jerzego o wadze 136 kg.
Przed świątynią usytuowany jest pomnik upamiętniający poległych mieszkańców Komornik i najbliższych okolic w pierwszej i drugiej wojnie światowej. Z jednej strony pomnika znajduje się figura Matki Boskiej, natomiast z drugiej widnieją nazwiska poległych.