Jarnołtówek, miejscowość położona w dolinie Złotego Potoku jest doskonałym miejscem skąd można wyruszyć na najwyższy szczyt Gór Opawskich, jakim jest Biskupia Kopa. Na szczyt prowadzą dwa szlaki: łagodniejszy żółty, za ,,,,,,,, ,z,,,,za to dłuższy i czerwony, krótszy, ale prowadzący dość stromo pod górę. Proponuję wyjście w góry szlakiem żółtym rozpoczynającym się przy parkingu obok Ośrodka Wczasowo - Rehabilitacyjnego „Ziemowit”, a powrót ze szczytu szlakiem czerwonym.
Wędrując szlakiem żółtym po około 45 min. dochodzimy do małej kapliczki wykonanej z kamienia z umieszczonym centralnie wizerunkiem Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Pozostawiamy za sobą kapliczkę i wspinając się dalej do góry po około 30 min. pośród drzew wyłoni się schronisko PTTK im. Bogdana Małachowskiego. Jednak zanim tam dojdziemy to po prawej stronie, około 150 m przed schroniskiem, zobaczymy zawieszony na drzewie obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Prawdopodobnie upamiętnia on miejsce śmierci dwóch drwali przygniecionych drzewem. Mijamy schronisko i dalej już podążając oznakowaną na zielono ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną, biegnącą wzdłuż granicy polsko-czeskiej, po 20 min. osiągamy wysokość 889 m n.p.m., czyli jesteśmy na szczycie Biskupiej Kopy. Pokonanie całego szlaku zajmie około 1,40 godz.
Na szczycie po stronie czeskiej stoi 18 metrowa wieża widokowa, z której przy pięknej pogodzie możemy podziwiać przepiękne krajobrazy, między innymi po stronie czeskiej pasmo górskie Jesionników z najwyższym szczytem Pradziadem, a po polskiej Głuchołazy i Nysę. Wieża ta została zbudowana w 1898 r i nosi imię cesarza Franciszka Józefa. Po odpoczynku wracamy szlakiem czerwonym do Jarnołtówka. W drodze powrotnej mijamy między innymi punkt widokowy, pokaźnych rozmiarów mrowisko oraz przy zakończeniu szlaku po prawej stronie drewniany krzyż. Czas zejścia wynosi około1,20 godz.