Konradowo to niewielka miejscowość położona w gminie Świątki, wieś trochę oddalona od głównych traktów. Być może ten właśnie fakt, że wieś usytuowana jest z dala od uczęszczanych dróg oraz że otoczona jest zewsząd polami i stawami, daje nam wrażenie cichego, spokojnego miejsca.
Typowa warmińska wieś - i dokładnie tak to odbierając, jest to oczywiście wieś bogata w przydrożne kapliczki. Rozlokowane przy starych gospodarstwach założonych na początku wieku, przy traktach lub rozsiane na kolonii. Zostały one pobudowane pod koniec XIX w., niektóre są młodsze. Chyba najbardziej charakterystyczna jest kapliczka nieopodal gospodarstwa położonego nad stawami, wybudowana na niewielkim zboczu, co powoduje, że nie sposób jej nie zauważyć.
Jest to dość wysoki obiekt, dwukondygnacyjny, z ozdobnym gzymsem po środku i betonowym cokołem. Kapliczka jest otynkowana i pomalowana na biało, dlatego jest tak charakterystyczna na tle zieleni. Dolna część zawiera umieszczone z czterech stron półkoliste płyciny, w płycinie od strony frontowej zawieszono niewielki krucyfiks. Górna część to trzykierunkowy, również półkolisty prześwit z figurką Matki Boskiej. Całość przykryta jest dwuspadowym daszkiem z dachówką ceramiczną. Od strony polnej drogi do kapliczki prowadzą betonowe schody.
Kapliczka jest dobrze zachowana i pielęgnowana, wymaga jednak niewielkiego remontu. Jeśli staniemy przy tym obiekcie, to po przeciwnej stronie stawu zobaczymy następną, z pewnością niedawno odrestaurowaną, gdyż biel tej kapliczki daje malowniczy kontrast na tle wiejskich zabudowań.