Kościół pw. Ofiarowania Pańskiego w dzielnicy Ursynów, położony przy ulicy Stryjeńskich otacza mur o ciekawej architekturze. Ogrodzenie świątyni zostało zaprojektowane przez Piotra Zwolińskiego i zaczęło powstawać w 2005 r. Co może być niezwykłego w murze? Aby odpowiedzieć na to pytanie cofnijmy się do roku 1983.
W 1983 r. z wizytą w Argentynie gościł Prymas Polski kardynał Józef Glemp. W trakcie tej wizyty Prymas odwiedził Sanktuarium Maryjne w Luján, w którym znajduje się figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej otoczona kultem w Argentynie oraz sąsiadujących z nią Urugwaju i Paragwaju. Kult maryjny trwa w tym miejscu od XVII wieku, a Matka Boża z Luján została patronką Argentyńczyków. Przedstawiciele argentyńskiej Polonii podarowali kardynałowi Glempowi kopię cudownej figury, aby przekazał ją jednej z polskich parafii.
Kiedy w 1984 r. zaczęto tworzyć parafię Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie, Prymas postanowił właśnie jej przekazać figurę przywiezioną z Argentyny. Okazją do tego było poświęcenie tymczasowej kaplicy w 2007 r. W nowo budowanym kościele zaprojektowano kaplicę poświęconą Matce Bożej z Luján. Jej wystrój został ufundowany przez Ricardo Fernandeza Nuneza, prezesa Fundacji Argentyńskiej w Polsce. I właśnie z nazwiskiem Nuneza związana jest historia powstania muru wokół kościoła.
Doktor Ricardo Fernadez Nunez, argentyński przedsiębiorca i propagator polsko-argentyńskiej współpracy był inicjatorem powstania na przykościelnym murze niezwykłego przewodnika po światowych Sanktuariach Matki Bożej. Na elementach ogrodzenia przypominających kapliczki znalazły się wizerunki Matki Boskiej czczonej Europie, Amerykach Południowej i Środkowej, Afryce, Azji i Oceanii oraz USA i Kanadzie. Uzupełniają tę kolekcję Madonny z Wilna, Lwowa i Kresów Wschodnich oraz cztery warszawskie: z Powsina, Starówki, Kamionka i kościoła seminaryjnego.
Piękne wizerunki stworzyli artyści Artur Wyszecki i Tomasz Morek posługując się włoską techniką sgraffitową. Wśród wizerunków Matki Boskiej umieścili oni mapę świata z zaznaczonymi sanktuariami. Ursynowski mur z Madonnami współfinasowany był przez wspomnianą Fundację Argentyńską, Ambasadę Argentyny oraz wiernych z parafii Ofiarowania Pańskiego. Dzięki ich ofiarności, będąc w Warszawie można odbyć bezpłatną podróż po miejscach kultu maryjnego z różnych zakątków świata.