Do początku XIX wieku miejscem spoczynku mieszkańców Powsina był cmentarz wokół kościoła parafialnego. Gdy w pierwszych latach tego wieku władze Księstwa Warszawskiego wydały zakaz grzebania zmarłych nie tylko przy kościołach, ale także w pobliżu domów mieszkalnych, nową powsińską nekropolię założono przy drodze wiodącej do Jeziorny Królewskiej.
O jej istnieniu świadczą dokumenty parafialne z 1818 r., w których wspomina się o ogrodzonym cmentarzu liczącym wówczas 300 m.kw. powierzchni. Być może pochówki trwały tam już we wcześniejszych latach. W dwustuletniej historii cmentarza kilkakrotnie powiększano jego wielkość i korygowano układ wewnętrzny.
Cmentarz parafii św. Elżbiety przy ulicy Pszczółkowej służy swoim celom do dziś. Na jego terenie zachowała się grupa nagrobków z XIX wieku. W centrum pierwotnej jego części stoi murowana kaplica, w której spoczywają powsińscy księża.
Wśród osób spoczywających na cmentarzu znajdują się ziemianin z Wołynia Ignacy Dmochowski, powstaniec styczniowy Walenty Pindelski, dyrektor papierni w Jeziornej Henryk Segno oraz malarka i żołnierz Armii Krajowej Halina Włodarczyk. Cmentarz otacza murowane ogrodzenie z bramą główną od strony ulicy Pszczółkowej.