Dawna nazwa Starego Dworu to Althof, nowe nazewnictwo funkcjonuje od 1946 r. To niewielka miejscowość położona przy drodze krajowej nr 51 tuż przed Dobry Miastem, jadąc tą trasą łatwo można nie zauważyć tego miejsca. W Starym Dworze znajduje się sześć tradycyjnych warmińskich kapliczek, rozlokowanych na całym terenie wsi i głównie na prywatnych posesjach, wszystkie pochodzą z początku i przełomu wieków XIX i XX .
Z pewnością wśród nich najbardziej okazała to kapliczka wolnostojąca umiejscowiona w samym centrum, trzykondygnacyjna i murowana z czerwonej cegły, wybudowana w 1901 r. Dolna oszklona nisza skrywa figurę Matki Boskiej, górna nisza zawiera małą sygnaturkę. Zadbane otoczenie kapliczki wskazuje na to, że z powodu braku świątyni to właśnie wokół niej skupia się życie duchowe tej wsi.
Tuż obok tego miejsca na zakrzewionym wzniesieniu odnajdziemy inny obiekt, to znacznie mniejsza kapliczka otynkowana na biało i posiadająca jedną oszkloną niszę, niestety jej stan zachowania pozostawia wiele do życzenia. Według metalowej chorągiewki kapliczka została wystawiona w 1806 r. Ciekawostką jest fakt iż w dużej niszy znajdowała się kiedyś oryginalna rzeźba Madonny z Dzieciątkiem, niestety w obawie przed kradzieżą rzeźbę przechowuje jeden z gospodarzy a w niszy zawieszono prosty krucyfiks.
Pozostałe kapliczki odnajdziemy już przy gospodarstwach prywatnych rozmieszczonych w różnych miejscach tej miejscowości, są one jakby z urzędu objęte opieką swoich właścicieli, zadbane i pielęgnowane. Tylko jedna z nich zupełnie nie pasuje do swego miejsca, jest ona obecnie jakby częściowym elementem ogrodzenia. Jakże wymowne są jej puste nisze, przypominają nam czym te miejsce było w przeszłości i jaką niestety utracono cząstkę dawnej tradycji.