Przy ulicy Wólczańskiej, od zachodniej jej pierzei, pod numerem 45/47 znajdują się budynki pofabryczne. Bracia Juliusz i Robert Schlief w roku 1876 postawili tutaj fabrykę, w której mieściła się apretura wyrobów bawełnianych i wełnianych. Od roku 1886 przeszła ona na własność Wilhelma Hohna, który większość pomieszczeń wynajmował firmie Adolf Ferster i Samuel Reks, prowadząc jednocześnie przędzalnię wełny. Hohn, który popadł w tarapaty finansowe po pożarach w latach 1892 i 1894, zmuszony był do sprzedaży zakładu.
Nowym właścicielem nieruchomości od 1895 r. został Filip Lissner. On to też wybudował na niej trzypiętrowy budynek przędzalni, w którym pomieszczenia produkcyjne były wynajmowane m.in.: Józefowi Rabinowiczowi (tkalnia mechaniczna), Oskarowi Lissnerowi (tkalnia), Jakubowi Lewkowiczowi (skręcalnia).
W roku 1918 firma "Hirszberg & Wilczyński" weszła w posiadanie budynku fabryki. W latach następnych mieściły się tu także Wytwórnia Chustek i Materiałów Wełnianych Beniamina Chmielnickiego, Fabryka Wyrobów Pończoszniczych "Tessa", z kolei w latach 60. i 70. XX wieku siedziba Łódzkich Zakładów Środków Spożywczych. Obecnie jest to własność prywatna.