Ziemia Kłodzka należy do najciekawszych regionów Dolnego Śląska. Każdy znajdzie tu dla siebie coś interesującego. Na wielbicieli zabytków czekają liczne atrakcje architektoniczne znajdujące się niemal w każdej miejscowości. Zainteresowanym budownictwem sakralnym polecam odwiedzenie Siennej położonej na Przełęczy Puchaczówka.
Sienna (niem. Heudorf) swoje początki ma w połowie XVI wieku. Wówczas to na przełęczy zaczęli osiedlać się rolnicy oraz górnicy wydobywający w okolicach rudę żelaza. Trudne warunki bytowe były powodem sporego zróżnicowania liczby ludności wsi w następnych stuleciach. Osada niemal całkowicie wyludniła się w czasie wojny trzydziestoletniej w XVII wieku. Jej odbudowa nastąpiła w połowie XVIII wieku. W tym samym stuleciu rozpoczęto budowę kościoła, który otrzymał wezwanie św. Michała Archanioła.
Budowa późnobarokowej świątyni w Siennej rozpoczęła się w 1789 r. i trwała etapami do 1841 r. Kościół jest niewielkim, halowym obiektem z niewydzielonym prezbiterium oraz dobudowanymi zakrystią i kruchtą. Nawę nakrywa dwuspadowy dach, przechodzący nad prezbiterium w półstożkową formę. Nad dachem góruje ośmioboczna sygnaturka zwieńczona ostrobocznym hełmem.
Świątynia, będąca filią parafii w Konradowie określana była mianem kaplicy lub kościoła cmentarnego. Nieużytkowany po II wojnie światowej, ograbiony z wyposażenia kościół popadał w coraz gorszy stan. Uratował go remont w latach 1989-1990. Dziś jest filialną świątynią parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Bolesławowie i służy mieszkańcom oraz turystom coraz liczniej odwiedzających wieś u stóp Czarnej Góry.
Kościół św. Michała Archanioła wpisano do rejestru zabytków 13 maja 1991 r. decyzją 1340/WŁ (identyfikator 593109).