Dolny Śląsk należy do najciekawszych regionów dzisiejszej Polski. Jego obszar jest tak nasycony zabytkami przeszłości, że nie sposób zobaczyć wszystkie. Warto jednak wybrać choćby to, co najciekawsze. A należy do tej grupy swoista plenerowa galeria rzeźb, zwłaszcza doby baroku rozsiana po miastach, miasteczkach i wsiach dolnośląskich.
Wyjątkowo bogate w takie obiekty jest Kłodzko. Tutejsze rzeźby należą również do grupy tych najcenniejszych. Jedne z najciekawszych barokowych rzeźb znajdujących się w Kłodzku zdobią most św. Jana. Wśród nich wyjątkowo bogato prezentuje się grupa figuralna Trójca Święta i ukoronowanie Najświętszej Marii Panny.
Późnobarokową rzeźbę z piaskowca, stojącą po północno-wschodniej stronie mostu ufundował w 1714 r. właściciel pobliskiego Gorzuchowa, noszącego wówczas nazwę Möhlten, baron Franz Ferdinand von Fitschen. Jego herb umieszczono na cokole dźwigającym ponad dwumetrową grupę figur. Rzeźbę nieznanego autora kilkakrotnie poddawano renowacji uzupełniając ubytki i utrwalając nietrwały materiał, jakim jest piaskowiec. Odnowiona w ostatnich latach figura znów cieszy oko przechodnia.