Jakub Wojdysławski w roku 1881 stał się właścicielem posesji przy ulicy Piotrkowskiej 123 (nr. hip. 748) Dwa lata później stała przy ulicy dwupiętrowa kamienica, która w 1895 roku została powiększona do trzech pięter. Jej projektantem był Edward Kreuzberg. W 1888 r. Wojdysławski w podwórzu posesji wzniósł trzypiętrową ręczną tkalnię wyrobów wełnianych. Po siedmiu latach produkcja została przeniesiona na działkę przy ulicy Długiej 117 (obecnie Gdańska róg Zamenhofa) zakupioną wraz z budynkami fabrycznymi od Adolfa Johna i Henryka Vive.
Po rozbudowie przedsiębiorstwa przy posesji Piotrkowska 212-216, tutaj mieściły się skład i siedziba zarządu firmy. Na terenie posesji prowadziły działalność przeróżne firmy i zakłady m. in. Aleksander Matiatko-Fabryka broni i zakład reperacyjny. R. Bräutigam-Fabryka i sklep wyrobów galanteryjnych. W. Stephan i F. Richter-Zakład elektrotechniczny. J. Petersilge-Skład papieru, materiałów piśmiennych i rysunkowych. H. Dylion - S-ka-Towarzystwo telefonów prywatnych. M. Kozłowska "MURA" Perfumeria.
W ostatnim czasie kamienica została odrestaurowana. Wyróżniają się w niej dwie symetryczne mansardy i tzw. francuski dach z balustradą.