Przy zbiegu ulic Próchnika 16 (d. ul. Zawadzka) i Zachodniej znajduje się budynek dawnego kina. Zostało ono wybudowane w roku 1926 w miejscu po częściowo spalonej fabryce. Pomysłodawcą i jednocześnie realizatorem budowy kina był Józef Bednarczyk ze wspólnikami. Nazwano je "Imperial", z czasem zmieniając nazwę na "Capitol".
W roku 1929 właśnie w "Capitolu" łódzcy widzowie mogli po raz pierwszy obejrzeć film dźwiękowy. W okresie II wojny światowej do kina mieli wstęp tylko Niemcy. Po jej ukończeniu i ponownym otwarciu kinematografu nazwano go "Włókniarz" z racji na włókienniczy i robotniczy charakter miasta. W roku 1995 "Włókniarz" przejęła sieć sieć kin "Helios". Przywróciła starą nazwę "Capitol", przeprowadziła remont obiektu włącznie z instalacją najnowszego sprzętu projekcyjnego na ówczesne lata. Wszystkie zabiegi te jednak nie przyciągały widzów i raczej fotele świeciły pustkami. Kino stało się niedochodowe i z tego powodu historia rozpoczęta w 1926 r. została zakończona z dniem 1 czerwca 2006 na ostatnim seansie filmowym podczas którego wyświetlono film "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego.
Z historii:
Teren, na którym wybudowano kino należał pierwotnie do Otto Juliusza Schultza, który to w roku 1876 stał się właścicielem działki leżącej pomiędzy ulicami: Zachodnią i Wólczańską wzdłuż Próchnika. Na parceli tej uruchomił swoją przędzalnię wełny (produkcja chustek wełnianych i bawełnianych). Około 1926 r. część fabryki strawił pożar. Na spalonym fragmencie powstało wyżej opisane kino. Pozostałe, ocalone budynki fabryczne wraz z kominem stoją do dziś.