Na północ od drogi z Bornego Sulinowa do Szczecinka, w lesie około 2 km od cmentarza z pepeszą znajduje się kolejna nekropolia. Jest nią cmentarz wojenny żołnierzy polskich i radzieckich. Prowadzi doń asfaltowa droga zakończona parkingiem.
Teren otoczony siatką. Za bramą wejściową skromny pomnik zwieńczony kamiennymi flagami: biało-czerwoną na tle czerwonej. Poniżej dwujęzyczna tablica z inskrypcją: „Pochowanym żołnierzom radzieckim i polskim w walce z hitlerowskim faszyzmem za honor i wolność swojej ojczyzny w latach 1939 – 1945”. Obok i z tyłu pomnika długie kwatery obsadzone drzewami i krzewami oraz oznaczone opartymi o głazy kamiennymi tablicami z wojskowym orzełkiem lub czerwoną gwiazdą. Pośród bezimiennych zbiorowych mogił zwracają uwagę trzy nagrobki polskich żołnierzy: p.por. Bogusław Jodłowski †17.IX.1939, sierż. Aleksander Skwara †16.IX.1939 i por. Stefan Ostrowski †2.XII.1943.
Przed polskim kwaterami ustawiono dodatkowo wysoki, drewniany krzyż z również drewnianą tabliczką o treści: „Na tym cmentarzu spoczywają żołnierze polscy II wojny światowej. W dniu otwarcia miasta Borne Sulinowo mieszkańcy gminy. 5.VI.1993”.
Warto wiedzieć:
Cmentarz zlokalizowany w pobliżu wsi Krągi, obok której przebiegała granica „radzieckiej strefy” związanej z garnizonem. Z wsią tą związany jest mało znany epizod bojowy (powojenny). Nie potwierdzają go żadne oficjalne źródła ale wśród miejscowych krąży opowieść o zbrojnej potyczce pomiędzy „zaopatrującymi się” w Krągach Czerwonoarmiejcami a broniącymi mieszkańców żołnierzami LWP.