Parę kroków od skrzyżowania ulic Ujazdowskiej z Wawrzyńca Świerzego, przed korytem miejscowego potoku stoi kapliczka domkowa typu ludowego datowana na przełom XVIII i XIX wieku. Kapliczka jest murowana, otynkowana, zbudowana na planie zbliżonym do kwadratu, przekryta czteropołaciowym. Na styku jego kalenic osadzono ażurową wieżyczkę na małą sygnaturkę, która kiedyś oznajmiała swym dźwiękiem m. in. śmierć jednego z mieszkańców okolicy. Dach jest jeszcze pokryty drewnianym gontem i na razie nie wymaga jakichś prac renowacyjnych.
Mała budowla nie posiada jakichś widocznych ozdób architektonicznych oprócz gzymsu wieńczącego pod okapem wykonanego z cegieł, zaś nad otworem drzwiowym widać monogram z napisem “IHS”. W otworze drzwiowym zakończonym ostrym łukiem osadzono jednoskrzydłowe drzwi wypełnione w ok. połowie płyciną a powyżej oszklone, podzielone szczeblinami na mniejsze pola. W bocznych elewacjach osadzono po jednym okienku, niestety obie są trudno dostępne do zobaczenia, ale ten brak dostępu rewanżuje fakt, że kapliczka jest otwarta a jej wnętrze dostępne do oglądania, co nie zdarza się zbyt często przy tego typu budowlach.
Wewnątrz kapliczki znajdują się figury ludowe: Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia, św. Jana Nepomucena i św. Alojza. Na ścianach bocznych umieszczono kilka obrazów przedstawiających: św. Annę Samotrzecią, Najświętsze Serce Jezusa i Najświętsze Serce Matki Bożej a na wprost wejścia obraz Jezusa modlącego się w Ogrodzie Oliwnym. Przez wiele lat pątnicy idący na odpust św. Anny ( 26.07 ) nieśli na swych barkach figurę udając się do sanktuarium na Górę Świętej Anny.