Niewielka cerkiew pw. św. Michała Archanioła stoi u stóp Lackowej nad rzeczką Białą w Beskidzie Niskim, w nieistniejącej łemkowskiej wsi Bieliczna. Wysiedlenie ostatnich mieszkańców w ramach niechlubnej Akcji "Wisła" przeprowadzonej w 1947 roku spowodowało, że nieużytkowana cerkiew powoli zaczęła popadać w ruinę. Przekazana Po II wojnie światowej parafii rzymskokatolickiej wykorzystywana była jedynie okazjonalnie. Obecny stan zawdzięczamy ks. Mieczysławowi Czekajowi, proboszczowi parafii w Banicy. Dzięki jego staraniom po 1985 roku został przeprowadzony jej gruntowny remont.
Cerkiew pw. św. Michała Archanioła została wzniesiona w 1796 roku. Zgodnie z ówczesnymi przepisami obowiązującymi na terytorium Cesarstwa Austriackiego, wznoszony obiekt miał charakteryzować się prostotą i pozbawiony miał być jakichkolwiek dekoracji. Cerkiew zbudowana jest z kamienia i drewna. Zbudowana jest na planie prostokąta. Nawa poprzedzona jest węższym przedsionkiem, nad którym wznosi się wieża, natomiast prezbiterium ma formę absydy. Nawę i prezbiterium nakrywa gontowy dach z niewielką wieżyczką zwieńczoną baniastym hełmem z krzyżem, natomiast nad przedsionkiem wznosi się wieża nakryta czterospadowym gontowym dachem z krytą gontem izbicą zwieńczoną hełmem i krzyżem.
W cerkwi nie zachował się ikonostas. W prezbiterium znajduje się jedynie niewielki ołtarz, w jego centrum umieszczony jest obraz z wizerunkiem św. Michała Archanioła - patrona świątyni oraz ikona Matki Bożej. Ponadto na ścianach nawy zawieszono kilka współczesnych obrazów o tematyce religijnej.
Warto wiedzieć:
Dwie kopuły umieszczone na cerkwi symbolizują dwie natury Jezusa Chrystusa, a krzyż wieńczący kopuły oznacza, że cerkiew oddaje chwałę Jezusowi Chrystusowi.