Na posesji przy ul. Karola 11/13 (obecnie ul. Żwirki) istniała "Przędzalnia i Tkalnia Wyrobów Wełnianych i Półwełnianych" Spółka Firmowo - Komandytowa. Prowadzili ją panowie Jakub Kwaśner i Józef (Josek) Lindenfeld, którzy w końcu lat 80. XIX wieku wybudowali budynek przędzalni i komin. Projekt pochodził z pracowni arch. Hilarego Majewskiego. W latach następnych powstały m.in. kantor, magazyn wełny, wozownia, stajnie. Na początku lat 90. XIX w. właściciele fabryki odkupili od Tobiasza Bialera i Chaima Bromberga budynek tkalni tasiemek i wstążek. Przedsiębiorstwo zatrudniało 60 robotników. W 1911 r. odbudowany został budynek trzypiętrowej przędzalni po groźnym pożarze, który wybuchł na przełomie czerwca i lipca 1896 r. Straty oszacowano na 75 tys. rubli.
Po wybuchu I wojny światowej nastąpiły liczne rekwizycje materiałów i części maszyn z metali kolorowych. W dwudziestoleciu międzywojennym, na tym terenie funkcjonowały również: Mechaniczna Wytwórnia Wyrobów Dzianych Izraela Falke, Fabryka Kołder i Towarów Bawełnianych firmy "Karol Schultz i S-ka" oraz farbiarnia i wykończalnia firmy "Dobrzyński i Pacanowski". Szczególnie w latach 30. XX w. zabudowania fabryczne kilkukrotnie nawiedzały pożary. Skutkiem czego w 1934 r. ok. 200 robotników straciło pracę.
Do chwili obecnej zachował się tylko budynek z czerwonej cegły, stojący w głębi posesji. To była tkalnia T. Bialera i Ch. Bromberga. Wejście na posesję możliwe również od strony ul. Gdańskiej 156.