Pod koniec XIX w. nieruchomość leżąca przy zbiegu ulic Kilińskiego 93 i Tuwima 19 (dawniejsze nazwy ulic odpowiednio: Widzewska i Przejazd) należała do Henriety Kunkel. Ona to też w roku 1894 wybudowała na niej drewnianą budkę z wodą sodową. Kolejnym właścicielem działki od 1900 r. był Otto Gehlig , a następnie od 1904 r. Chaim Szyk. W 1910 r. miał on zatwierdzony plan budowy narożnej, trzypiętrowej kamienicy z podwyższonym poddaszem. Plany tego przedsięwzięcia sporządził architekt Gustaw Landau-Gutenteger.
Kamienica była dość bogato zdobiona z masywnymi balkonami . Przetrwała w niezmienionej formie do roku 2014 kiedy to częściowo strawił ją pożar. Dzieła zniszczenia dokonały kolejne dwa pożary w roku 2015. Ze względów bezpieczeństwa budynek rozebrano i zabezpieczono do obecnej formy.
Warto wiedzieć: Chaim Szyk był młodszym bratem Salomona Szyka, który był dyrektorem fabryki wyrobów wełnianych M. Fuksa przy ulicy Nowocegielnianej 3. Ze związku małżeńskiego Salomona Szyka z Eugenią Rogacką przyszedł na świat Artur Szyk. Późniejszy artysta grafik, ilustrator książek, scenograf, karykaturzysta.
Pod adresem Kilińskiego 93 w różnych latach funkcjonowały m.in. herbaciarnia Hany Wygnańskiej, mleczarnia Ruchli Jamnika, sklep spożywczy firmy Thum i Żabicki.
Źródła informacji: „Szukajwarchiwach.pl”, „Wikipedia”