Z pewnością niejedno źródełko w kraju nazwano „źródełkiem miłości”. Ma swoje Krynica Zdrój i Dolina Ojcowska . Źródło w Czernej obmurowano w kształt serca, w Mrągowie nazwę tę nosi cała ścieżka edukacyjno-widokowa wiodąca obok Jeziora Czos, a kieleckie źródełko Biruty ze stojącą przy nim rzeźbą uznawane jest za apoteozę miłości. Każde z tych miejsc ma swoją legendę. Tak jest też w przypadku źródełka bijącego ze zbocza nad brzegiem jeziora Tarnowskiego Dużego.
Tamtejszy kryniczny strumyczek jest najbardziej znaną atrakcją Tarnowa Jeziernego. Wypływa w pobliżu pomników przyrody, jakim są sosna pospolita i buk zwyczajny. Wbrew nazwie drzewa ani pospolite, ani zwyczajne nie są, ponieważ tworzą stykający się w wielu miejscach zrosłodrzew. Każde z osobna posiada własną tabliczkę dokumentacyjną. Jak chce legenda są też parą nieszczęśliwych kochanków, z których łez powstać miało to źródło, a woda z niego wypływająca gwarantuje trwałość (lub odnowę) uczucia każdemu, kto się jej napije. Niegdyś służyła jako surowiec do produkcji leków w okolicznych aptekach.
Wprawdzie drzewa i źródełko znajdują się na terenie zamkniętego Leśnego Pola Biwakowego Nad Źródełkiem Miłości, ale gospodarz obiektu nie broni nikomu dostępu do atrakcji. Wystarczy nacisnąć dzwonek przy bramie lub zatelefonować pod wskazany obok numer. Dojazd też nie sprawi problemu. Stanowi go znakowana zielonym szlakiem leśna droga odbijająca od szosy nr 325 w kierunku ośrodka wypoczynkowego. Należy minąć pierwsze pole biwakowe i ośrodek wypoczynkowy, po ok. 500 m cel zostanie osiągnięty.