Idąc z Bałuckiego Rynku w stronę ulicy Zachodniej po stronie nieparzystej natrafiamy na mały budynek z czerwonej cegły. Prawdopodobnie tutaj mieścił się prywatny dom modlitwy Dawida Offenbacha przy ulicy Aleksandrowskiej 7 (obecnie ul. Limanowskiego 7). Zbudowany w czerwcu 1900 r.z inicjatywy w/w mieścił około 20 osób uczestniczących w obrzędach religijnych. Dawid Offenbach sprawował funkcje starszego domu modlitwy.
Na przełomie XIX i XX w. trudnił się produkcją napojów chłodzących. Kontynuatorką jego poczynań była żona Estera Offenbach w latach międzywojennych. U schyłku lat 30 XX w. jako właścicielka domu przy ul. Limanowskiego 7. Na tej posesji sprzedażą dodatków szewskich zajmował się Hersz Szteinhorn, zaś Izrael Szyja Rasz sprzedażą pieczywa.
Na przełomie lat 20 i 30 XX w. Jakub Tajtelbaum wybudował tutaj stajnię. Prosperował także zakład jubilerski Naftula Frydmana przeniesiony później na Stary Rynek. Podczas II wojny światowej ulica Aleksandrowska znajdowała się w obrębie łódzkiego getta.
Obecnie na pozarastanej chwastami i krzakami nieruchomości zatrzymał się czas.