Na posesji przy ul. Senatorskiej 35/37 funkcjonowała przędzalnia i farbiarnia zarobkowa panów Jana Smarzyńskiego i Franciszka Miłobędzkiego. Do właścicieli Spółki Akcyjnej zaliczał się także Józef Malewski. Dyrektorowali Grzegorz Kowalski i Jan Smarzyński. Kapitał S-ki podzielono na 6000 akcji po 100 zł. każda na okaziciela. Założona w 1919 roku nie wiadomo ile przetrwała na tej posesji.
W dwudziestoleciu międzywojennym kilka firm prowadziło swoje interesy m.in. Przędzalnia odpadkowa Maksymiliana Brenera i Lejba Rabinzona, Mechaniczna pończoszarnia Leona Plata ( firma "Parisette") czy Laboratorium chemiczne Kazimierza Łapczyńskiego i Mariana Stefańskiego - "RUDOLABOR".
Otton Hau który wcześniej prowadził fabrykę wyrobów pończoszniczych przy ul. Wólczańskiej 141 i 187 przy ul. Senatorskiej 25/37 oraz ul. Łąkowej 11 kontynuował "przygodę" z przemysłem ale filcowym. Podczas okupacji Zakład Filcowy sygnowany jego nazwiskiem kontynuował produkcję. W 1951 r. sporządzono protokoły zdawczo-odbiorcze jego filcowego przedsiębiorstwa o którym wzmiankowano jeszcze w końcu lat 50. XX w.
Przy ulicy Senatorskiej 35/37 działają, istniejące od 1946 roku Zakłady Przemysłu Filcowego "Filtex" S.A. przekształcone w spółkę w roku 1996.