Wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa naczynie ma faktycznie niebagatelne rozmiary: ponad trzy metry wysokości i prawie siedem metrów obwodu w najszerszym miejscu. Jest w dodatku bardzo ładne i ozdobiono je herbem Babimostu. Szczegółowe wymiary podano na specjalnej tablicy ustawionej obok tego imponującego gara. Znajdziecie go na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście (ul. Żwirki i Wigury 10A).
Próbę bicia rekordu należącego wcześniej do wykonanego w Korei naczynia onggi podjęto podczas 32. Ogólnopolskich Dni Pszczelarza (wrzesień 2014). Samo lepienie garnka trwało tydzień, a jego twórca Rytis Konstantinavicius zużył na ten cel 3 tony gliny. Niemałym problemem był też wypał gara – trwał 14 godzin w temperaturze 800 stopni Celsjusza, w specjalnie skonstruowanym piecu polowym. Warto zajrzeć na autorską stronę internetową artysty, aby obejrzeć fotografie dokumentujące cały mozolny cykl tworzenia glinianego naczynia. W styczniu 2015 r. rekord został oficjalnie uznany i potwierdzony odpowiednim certyfikatem.
Warto wiedzieć: Zdetronizowany przez babimojskie naczynie garnek mierzył „zaledwie” 223 cm wysokości i udało się go wypalić dopiero za szóstą próbą. Nazwą „onggi” określa się tradycyjną ceramikę koreańską produkowaną ręcznie z gliny zmieszanej z wodą i popiołem.