Naprzeciwko kościoła św. Jadwigi stoi wysoka kolumna, na której umieszczona jest barokowa rzeźba św. Jana Nepomucena. Kolumna posadowiona jest na stosunkowo niewielkim prostopadłościennym cokole z płycinami na jego ściankach W płycinach wyryte są inskrypcje z chronostychami z datą – 1715. W płycinie frontowej ścianki cokołu inskrypcja o treści "Św. Janie Nepomucenie nieustannie módl się za nami", w płycinie po lewej stronie "Usłysz kierowane do Ciebie modlitwy wiernych " i po prawej stronie "Bądź nam pomocnym w niebezpieczeństwach” ( wszystkie inskrypcje po przetłumaczeniu).
Rzeźba Jana Nepomucena stoi w kontrapoście na głowicy kolumny. Głowica zdobiona jest wolutami. Święty przedstawiony jest w tradycyjnym stroju, a na prawym ramieniu trzyma krzyż przytrzymywany rękami. Figura pozbawiona jest głowy.
Warto wiedzieć: W przeszłości była to kompozycja rzeźbiarska. W centrum stała kolumna z figurą Jana Nepomucena, a po bokach na czterech cokołach umieszczone były kamienne, barokowe rzeźby. Najpierw rzeźby pozbawiono głów, a pod koniec XX wieku po rzeźbach i cokołach nie pozostał ślad.